پرینت

راهکارهایی برای ادبیات دیجیتال...!

در . ارسال شده در اخبار پاندا سکیوریتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

PandaSecurity_World_Book_Day-1024x545.jpg 

پیرو مراسم بزرگداشت روز کتاب در 23 آوریل، شرکت پاندا سکیوریتی مقاله­ای در مورد روند پیشرفت ادبیات و تغییر روش های مطالعه و بهره­گیری از گنجینه های ادبیات در سراسر دنیا منتشر کرده است. نحوه تکامل مطالعات در حوزه دیجیتال و تاثیرات آن مهم ترین موضوعات مورد بررسی در این مقاله هستند. امروزه استفاده کردن از پلتفرم های مختلف دیجیتالی جایگزین استفاده از قفسه های مجلل کتاب شده اند. این روش نه تنها بر ادبیات هیچ اثر سویی نداشته است بلکه بر شمار علاقمندان و کتابخوان ها نیز افزوده است. چرا که کاربر به سادگی به کمک تلفن همراه هوشمند خود و از طریق کتاب های الکترونیکی به راحتی میتواند به مطالعه در حوزه مورد علاقه خود بپردازد.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری آنتی ویروس پاندا در ایران، امروزه علاوه بر لغات و کلمات به کمک تصاویر متحرک لذت آموزش و مطالعه چندین برابر شده است. به عبارتی بهتر ما امروزه به زبانی جدید به نام زبان دیجیتال که درواقع ادبیات امروزه بر روی آن پایه ریزی شده است باهم صحبت می کنیم. زبان دیجیتال باعث سهولت در انجام نوشتن و خواندن شده و به کمک هایپر لینک ها قادریم از نوشتن دیجیتال نیز بهره مند شویم.

و اما راهکارهای ایمن کردن ادبیات دیجیتال ...!؟

همیشه به خاطر داشته باشید که ویروس ها قادر هستند از طریق کامپیوتر شخصی شما به تلفن همراه هوشمند اندرویدی و یا iOS تان راه پیدا کنند. این ویروس ها تاثیراتی مخرب بر روی نرم افزارهای کتابخوان می گذارند. بنابراین اگر می خواهید بدافزارها اثر سوء بر روی دستگاه ها و تبلت های کتابخوان ما نگذارند، به راهکارهای پاندا سکیوریتی توجه نمایید:

1- مراقب پورت های USB باشید:

در مرحله اول باید مراقب دستگاه هایی باشیم که به لپ تاپ، تبلت و یا کتابخوان الکترونیکی خود متصل می کنیم. این راه ساده ترین و اولین روش کاربردی مجرمان سایبری می باشد.

2- مطالب، کتاب ها و مقالات خود را از سایت ها و منابع معتبر دریافت نمایید.

3- به حجم فایل توجه نمایید:

توجه نمایید که معمولا فایل های خواندنی سایزی بیش از 2 مگابیت اشغال می کنند. پس در صورتی که حجم فایل کمتر باشد احتمال قوی فایلی مخرب و حاوی ویروس خواهد بود.

4- حتما از نرم افزارهای مدیریتی استفاده نمایید:

استفاده کردن از برنامه های کاربردی که مقالات و کتابهای الکترونیکی شما را مدیریت می نمایند با شناسایی کردن فایل های مخرب امنیت شما را حفظ می نمایند.

cloud-banner 920231