امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

android2.jpg

آیا می دانستید، سینک کردن موبایل با کامپیوتر شخصی ریسک هک شدن را چند برابر می کند ...!

امروزه حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی، ایمیل و سایر سرویس های رایج در دنیای تکنولوژی برای فراهم کردن امنیت از روشی تحت عنوان اهراز هویت دو مرحله ای استفاده می کنند. این روش امنیتی راه را برای مجرمان سایبری ناهموارتر خواهد کرد بویژه در شرایطی که راه دستیابی به حریم خصوصی حساب کاربری شما دستگاهی به جز تلفن همراه و یا کامپیوتر شخصی خود شما باشد. چراکه در این شرایط نیاز دارند به کد امنیتی که به شماره تلفن همراه و یا ایمیل شما ارسال شده است دسترسی پیدا کنند. اما این راه برای امنیت شما کافی نیست برای راهکارهای مقابله با ادامه خبر با ما همراه باشید.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری آنتی ویروس پاندا در ایران، زمانی که یک مجرم سایبری قصد راه یافتن به حساب کاربری شما را دارد در شرایطی که به تلفن همراه شما دسترسی ندارد به نظر می رسد که این اهراز هویت دو مرحله ای کار هک کردن را دشوارتر می کند. بر اساس تحقیق گروهی از دانشجویان در دانشگاهی در آمستردام، این امنیت دو مرحله ای در شرایطی که ما امروزه به کمک دستگاه های الکترونیکی مختلفی وارد حساب های کاربری خود می شویم ناکارآمد عمل می کند. به زبان ساده تر هر چه تعداد راه های لاگین شدن به حساب های کاربری شما متنوع باشد تهدیدات امنیتی شما بالاتر خواهد بود. به گزارش دپارتمان امنیتی پاندا سکیوریتی، زمانی که ما قادر هستیم دیتا و اطلاعات شخصی خود را پیرامون دستگاه های مختلف سینک نماییم در واقع راه را برای مجرمان سایبری سهل می کنیم.

iStock_000055521490_Double-1024x683.jpg

سیستم عامل های اندروید و iOS هر دو در معرض خطر هستند ..!

به گزارش پاندا سکیوریتی برای مجرمان سایبری امکان نصب و راه اندازی نرم افزارهای مخرب به صورت راه دور به کمک itunes و گوگل پلی وجود دارد. در این شرایط مجرم قادر خواهد بود با راه اندازی پروسه امنیتی جعلی کد امنیتی ارسالی به تلفن همراه شما را به دست بگیرد و به راحتی حساب کاربری شما در فیس بوک و گوگل و حتی آمازون در دست وی خواهد بود. به عنوان نتیجه گیری ما کاربران باید با آگاهی

از متدهای امنیتی، حداقل با ایجاد موانع بیشتر راه را برای هکرها سخت تر نماییم. 

cloud-banner 920231