پرینت

چه کسی از اینستاگرام شما بازدید کرده است..هکرها یا دوستان ... ؟!

در . ارسال شده در اخبار پاندا سکیوریتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

یکی از مواردی که کاربران اینستاگرام بسیار کنجکاوانه به دنبالش هستند شناسایی کردن افرادی است که از پروفایل و عکس هایشان بازدید می­کنند. چالش دیگر این است که هر شخص میتواند در اینستاگرام به صورتی جعلی اقدام به ایجاد حساب کاربری با نام کاربری واقعی نماید. در نگاه اول به نظر می رسد که اینستاگرام در مقایسه با شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیس بوک راه را برای ایجاد پروفایل های جعلی هموار تر کرده است. ولی در عمل هکرها قادرند به اطلاعات شما در تمام شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند. پس برای در امان ماندن از افراد جعلی با نام شما با راهکارهای امنیتی این متن با ما همراه باشید.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، هکرهای زیادی بدنبال هک کردن پروفایلهای شخصی در شبکه های اجتماعی هستند که یکی از آنها  Turker Bayramاست. خبر بد اینکه این شخص موفق شده بود برنامه های کاربردی آلوده به بدافزارهای انتشاری خود را در لیست برترین ها در گوگل پلی و اپ استور قرار دهد. به طوری که این برنامه های کاربردی توسط تعداد بی شماری از کاربران دانلود و استفاده می شود. جالب است بدانید که بعد از اینکه کاربران بی شماری قربانی ربودن اطلاعات شخصی شدند، بالاخره گوگل و اپل این برنامه های آلوده را از دیتا بیس خود حذف نمودند.

FOTO-2_instagram-169x300.jpg

بر اساس گزارش پاندا سکیوریتی این برنامه های کاربردی آلوده به شکل های مختلف بازهم به لیست برنامه های گوگل و اپل اضافه می شوند. به عنوان مثال در مورد برنامه کاربردی InstaDetector کاربر قربانی، اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و در واقع این اطلاعات را به صورتی غیر مستقیم به سرور هکر ارسال می کند. در این موقعیت شخص قربانی به جای شناسایی افرادی که از پروفایل وی دیدن کرده اند در واقع در دام مجرم سایبری افتاده و اکانت خود را به هکر تحویل داده است.

رمز موفقیت این بدافزارها این است که از میان برنامه های محبوب و متداول کاربران انتخاب می شوند. برنامه InstaDetector جزو برنامه هایی است که توجه بسیاری از کلاهبرداران را به خود جلب کرده است.

و اما چه باید کرد ..؟!!!

با توجه و دقت بالا نسبت به نصب نرم افزارها از این خطرات در امان باشید. توجه داشته باشید که استفاده کردن از یک آنتی ویروس قدرتمند بسیار موثر عمل خواهد کرد.

cloud-banner 920231