پرینت

استفاده کردن از عکس سلفی به جای رمز عبور ..؟!

در . ارسال شده در اخبار پاندا سکیوریتی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

امروزه عکس های سلفی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و بهترین روش برای ضبط کردن خاطرات روزمره به شمار می­رود. اما با خواندن این مطلب با کاربردی امنیتی و جالب از عکس های سلفی آشنا خواهیم شد. در واقع از آنجایی که ویژگی های فیزیکی چهره افراد منحصر بفرد است کارشناسان به فکر استفاده از این ویژگی به جای رمز عبور در کارت های اعتباری هستند.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری آنتی ویروس پاندا در ایران شرکت MasterCardدر کنگره ای جهانی از کاربرد عکس های سلفی به عنوان رمز عبور جایگزین در تراکنش های مالی آنلاین خبر داد. بر اساس این خبر از تابستان سال آینده در ایالات متحده امریکا، کانادا و بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، فرانسه و اسپانیا استفاده از این سرویس آغاز خواهد شد.

برای استفاده از سرویس امنیتی ذکر شده کافی است کاربر، برنامه کاربردی مورد نظر را بر روی کامپیوتر شخصی، تبلت و یا تلفن همراه هوشمند خود دانلود نماید. در ادامه روند کاری شخص به کمک دوربین و یا حسگر اثر انگشت دستگاه پروسه امنیتی را تکمیل می­کند. در واقع در این شرایط در صورت نیاز از این عکس به عنوان روش احراز هویت جایگزین استفاده خواهد شد.

credit-card.jpg

به گزارش دپارتمان امنیتی پاندا سکیوریتی، شرکت MasterCard در شرایطی خاص که استفاده از احراز هویت امن­تری ضروری است از این سرویس استفاده خواهد کرد. این سرویس علاوه بر احراز هویت، قادر به شناسایی مکان کاربر، محل بارگیری کالا و شناسایی کردن تراکنش های جعلی خواهد بود.


با استفاده از این استراتژی جدید، MasterCard میتواند از مشتریان خود در برابر معاملات آنلاین جعلی که موجب سرقت کلمات عبور آنها میشود جلوگیری کند. جالب اینجاست که 92 درصد از افرادی که سیستم جدید را آزمایش کرده اند، آن را به کلمه عبور سنتی ترجیح میدهند.

در طول چند ماه آینده، کارشناسان و متخصصان امنیتی این روش احراز هویت را از نظر ایمن بودن بررسی کرده و قادر به ارزیابی آن خواهند بود. شایان ذکر است که MasterCard در صدد استفاده از روش های دیگر احراز هویتی با به کارگیری ویژگی های بیومتریک افراد است.

cloud-banner 920231