پرینت

اهراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام به کمک عکس های سلفی... ؟!

در . ارسال شده در وقایع امنیت اطلاعات

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

inst.jpg

به کمک این روش جدید در اینستاگرام با عکس های سلفی خود راه را برای مجرمان سایبری دشوار خواهید کرد. با این متد، ایمن کردن حساب کاربری فقط محدود به آدرس ایمیل و رمز عبور شما نخواهد بود بلکه کاربر نیازمند یک تلفن همراه هوشمند است که پروفایل اینستاگرامش به آن لینک شده باشد. برای جزییات این روش جدید با ما همراه باشید.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، شرکت فیس بوک که انحصار اینستاگرام را بر اختیار دارد به کمک یک سری عکس شیوه ی جدید لاگین شدن را به نمایش می گذارد. با این روش مالکین حسابهای کاربری در اینستاگرام به کمک یک شماره تلفن، لایه جدید به امنیت اکانت خود اضافه می کنند. به این ترتیب حتی اگر مالک واقعی حساب کاربری قصد ورود به اینستاگرام از یک دستگاه جدید داشته باشد، یک کد امنیتی به شماره تلفن ذکر شده در فوق ارسال می شود و حساب کاربری تنها توسط این کد فعال خواهد شد.

ini.jpg

 

بر اساس گزارش پاندا سکیوریتی در واقع این اقدام بعد از اینکه اینستاگرام امکان مدیریت چندین حساب کاربری به کمک یک دستگاه را فراهم کرد و مشکلات امنیتی فراوانی به بار آورد به حقیقت پیوست. جالب است بدانید که باگ امنیتی این اقدام اینستاگرام به این صورت بود که یک کاربر عادی قادر به دریافت پیغام ها و هشدارهای اینستاگرام افرادی بود که دستگاه هوشمند خود را با آنها به اشتراک گذاشته بود. در واقع یک حساب کاربری همگام شده در بین دستگاه های مختلفی موجبات این حفره امنیتی را فراهم می کرد.

با در نظر گرفتن مشکلات جدی امنیتی فوق، اینستاگرام مشابه فیس بوک، گوگل و مایکروسافت تصمیم به فراهم کردن پروسه امنیتی دومرحله ای کرد. بر اساس گزارشات تکنیک های جدید امنیتی در حال ابداع و توسعه هستند. با این وجود اقدام فعلی اینستاگرام استفاده کردن از شماره تلفن مالک اکانت است. علاوه بر این کاربر بهتر است از رمزهای عبور پیچیده، ترکیبی بهمراه حروف کوچک و بزرگ و نمادها و مهم تر از همه به منحصر به فرد برای اکانت های متفاوت اینستاگرام استفاده کند.

و اما چگونه تمام این رمزهای عبور را مدیریت نماییم .. ؟!

به خاطر سپردن و حفظ امنیت تعداد بی شماری رمز عبور دغدغه بسیاری از کاربران است. اما برای مدیریت رمزهای عبور می توانید از امکان Password Manager در محصولات بی نظیر ضدویروس پاندا استفاده نمایید. نرم افزارهای ضدویروس پاندا علاوه بر حفظ امنیت اطلاعات شما در برابر بدافزارهای مختلف، با امکان مذکور میتواند رمز های عبور حساب های مختلف شما را نگهداری و مدیریت نماید.

cloud-banner 920231