پرینت

هک کردن سامسونگ و هوآوی: به کمک چاپگر های جوهر افشان..!!

در . ارسال شده در وقایع امنیت اطلاعات

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

ا 

خیراٌ دو محقق امنیتی از وجود روش جدیدی برای دور زدن روش­های امنیتی بیومتریک مانند حسگر اثرانگشت در تلفن­های همراه هوشمند خبردادند. به کمک این روش، هک کردن اسمارت فون­ها که با اثرانگشت دیتای کاربر را ایمن می­کنند محقق می­شود. Kai Cao و Anil K. Jain از دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتری دانشگاه میشیگان روشی سریع و آسان برای دور زدن ویژگی­های امنیتی اثرانگشت ابداع کرده­اند که ظرف مدت کمتر از 15 دقیقه اجرایی می­شود. این دو محقق مدعی هستند که روش اختراعی آنها بسیار موثرتر از روش انجمن C3 آلمان در زمان انتشار آیفون 5S عمل می­کند.

به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، هزینه­ای که هکر برای اجرای این روش صرف میکند چیزی کمتر از 500 دلار است. ابزاری که هکر به کار می برد یک پرینتر جوهر افشان، سه عدد کارتریج AgIC silver ، یک کارتریج سیاه و یک عدد کاغذ مخصوص از جنس AgIC  می­باشد.

براساس گزارشات، مجرمی که موفق به سرقت بردن اثر انگشت صاحب تلفن همراه حتی از طریق دزدیدن فیزیکی موبایل شود؛ قادر خواهد بود براحتی این اثر انگشت را با کیفیت 300 dbi اسکن کرده، آن را به صورتی افقی تنظیم کرده و سپس آن را در قسمت براق کاغذ AgIC  پرینت نماید.

در ادامه کار، مجرم سایبری، پرینت اثرانگشت را برش داده و در بخش اسکن حسگر اثر انگشت تلفن همراه قرار می­دهد، تلفن همراه با بررسی این اثر انگشت مراحل اهراز هویت را تکمیل کرده و سطح دسترسی را به هکر واگذار می­کند.

سامسونگ و هوآووی قربانی شدند!!

you-can-unlock-fingerprint-protected-phones-with-a-regular-inkjet-printer-501392-2.png

با انجام تست بر روی سامسونگ گلکسی اس 6 و هوآوی هانر7 در آزمایشگاه به این روش در زمانی برابر با 15 دقیقه عملیات ورود به گوشی انجام شد. به گزارش متخصصان این آزمایشگاه انجام این روش هک بر روی هوآوی دشوارتر از سامسونگ بود.

با در نظر گرفتن این خبر داغ امنیتی، واضح است که روش های بیومتریک نیز تضمینی برای امنیت شما نیست ....

منبع : Panda Security

cloud-banner 920231