امتیاز کاربران


مؤسسه تست و ارزیابی آنتی ویروس ها بنام Virus Bulletin در آخرین آزمون مقایسه های خود در سال 2016 میلادی که بر روی انتی ویروس ها در ویندوز 10 انجام گرفت گواهینامه ممتاز VB100 را به ضدویروس اسپانیایی پاندا اعطا کرد.


به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، ویندوز 10 به سیستم عامل از پیش تعیین شده برای بسیاری از رایانه ها و لپ تاپ ها تبدیل شده است. این مسئله باعث شده تا کاربران برای انتخاب نرم افزارهای مورد نیاز خود بدنبال گواهینامه ها و تاییدیه های اینچنینی باشند تا با خیال راحت از آن نرم افزارها بهره ببرند.

اولین ویژگی که در سیستم عامل جدید مایکروسافت اضافه شده این است که مانند یک سرویس ابری طراحی شده است و شما میتوانید هر چیزی را با مایکروسافت به اشتراک بگذارید. هرچند شاید این را یک تهدید بدانید.


یکی دیگر از ویژگی های ویندوز 10 این است که با توجه به سلایق شما و سوابق بازدید شما از صفحات اینترنتی، یکسری پیشنهادات به شکل تبلیغ به شما میدهد که این مورد هرچند جذاب است ولی میتواند آزار دهنده باشد. از طرفی تهاجمی نیز بنظر می آید چرا که مایکروسافت باید دسترسی وسیعی به اطلاعات شخصی شما داشته باشد تا بتواند سلایق و علایق شما را حدس بزند.

اگر این سیستم عامل جدید هنوز شما را متقاعد نکرده، و شما ترجیح می دهید اطلاعات خود را خصوصی نگه دارید میتوانید بعد از نصب ویندوز 10 از یک نرم افزار ضدویروس خوب مانند پاندا استفاده کنید. این ابزار به گواهی Virus Bulletin بهترین ابزار امنیت سایبری برای ویندوز 10 است.

منبع : Panda Security

امتیاز کاربران

PandaSecurity-supercomputer-1.jpg

چین قدرتمند ترین ابر رایانه دنیا را در اختیار دارد. این ابر رایانه توانایی انجام petaflop/s 93محاسبه را دارد. این ابر رایانه Sunway TaihuLight نام دارد و جایگزین Tianhe-2 شده که توانسته بود رتبه اول را در رنکینگ TOP500 بدست آورد.

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، هرچند این هیولا تنها ابر رایانه قدرتمند در دنیا نیست ولی اولین ابر رایانه 100% ساخت چین است. پس از اینکه آمریکا چین را تحریم و فروش تراشه های اینتل را به شرکتهای چینی ممنوع کرد، چین توانسته با تولید تراشه به جمع تولید کنندگان رایانه و ابر رایانه بپیوندد. علاوه بر این، اولین بار است ابر رایانه چینی در رتبه بندی با کسب امتیاز 167 بالاتر از ابر رایانه آمریکا با امتیاز 165ایستاده است. 

بالاترین رتبه در لیست مذکور متعلق است به MareNostrum با قدرت petaflop/s1.01 که ساخت کشور اسپانیا می باشد.برای دستیابی به این قدرت بیش از 50،000 پردازنده با هم در این ابر رایانه کار می کنند.

 

با گذشت زمان، ابر رایانه های دیروز تبدیل به کامپیوترهای امروزی شده اند. به عنوان مثال، قدرتمند ترین ابر رایانه در سال 1993 از لحاظ کارایی معادل یک iPad 4 بود. هدف سازندگان ابر رایانه، رسیدن به قدرت exaflop، یعنی میلیارد میلیارد محاسبه در یک ثانیه. 1 exaflop =1000 petaflops

 


چرا این ابر رایانه ها اینقدر مهم هستند؟

 

ابر رایانه ها محاسبات پیچیده را انجام میدهند. بطور مثال ابر رایانه شرکت Sunway TaihuLight محاسبات پیچیده و مطالعات آب و هوایی، تحقیقات حیات دریایی و ساخت و تولید قطعات پیشرفته را انجام میدهد.

ابر رایانه MareNostrum نیز دارای وظایف مشابهی است. با استفاده از آن، بیش از 400 محقق در حال تحقیق در خصوص مطالعات ژنومی، پیش بینی تغییرات آب و هوا، بازسازیفوران هایآتشفشانی از 39000 سال پیش تا کنون و حتی شبیه سازی عملکرد قلب می باشند.

 

منبع: Panda Security

 

 

امتیاز کاربران

 

companies-av-free.jpg

در سال های اخیر وضعیت اقتصاد جهانی شرکتها را مجبور کرده در هزینه های خود صرفه جویی کنند. بدین منظور مدیران حتی برای هزینه های راهکارهای امنیتی کسب و کار خود نیز تجدید نظر میکنند و بدنبال انتی ویروس های رایگان یا کرک شده می گردند.
به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار چنین تصمیمی نه تنها خطرناک است، بلکه در نهایت پر هزینه هم خواهد بود. چطور؟

  
اول اینکه شما قطعا بدون آنتی ویروس مطمئن به باج افزارها یا ransomware ها آلوده میشوید. هزینه باجی که هکرها برای باز گرداندن اطلاعات رمز شده شما درخواست میکنند برای هر سیستم حداقل 300 دلار است.

هکرها بیش از 500 میلیون دلار در سال از همین باج ها درآمد دارند.

    
 
دوم اینکه اینگونه نرم افزارها کارایی حداقلی به شما میدهند و بصورت مداوم در نوار ابزار برنامه و دسکتاپ، تبلیغاتی به شما نشان میدهند که شما را کلافه خواهد کرد، سرعت مرورگر شما کاهش و مصرف پهنای باند شما افزایش خواهد یافت و با سایر برنامه های شما اختلال ایجاد میشود. برای اینکه برنامه را به نسخه پولی ارتقاء دهید. و شما بزودی برای راحت شدن از شر این آگهی ها پول را پرداخت و ارتقاء را انجام خواهید داد.  
    

تعداد حملات بدافزارها در سال 2015 دوبرابر شده است.

سوم اینکه زمانی که شما نیاز دارید به دریافت خدمات حرفه ای به منظور رفع مشکلات پیش آمده، کسی برای کمک وجود ندارد. نهایتا شما به انجمن های آنلاین هدایت میشوید. و در نهایت مجبورید برای دریافت خدمات پشتیبانی مناسب و رفع مشکلاتتان هزینه کنید.

60% حملات سایبری اکنون کسب و کارهای متوسط را هدف قرار داده اند.


از انتی ویروس های رایگان استفاده نکنید. چرا میخواهید بیشتر هزینه کنید. پس یکبار پرداخت کنید و یکسال با خیال راحت و بدون هزینه اضافی امنیت را برای کسب و کار خود به ارمغان بیاورید. پیشنهاد ما استفاده از راه حل امنیتی Panda Adaptive Defense 360 است که علاوه بر ضدویروس لایه حفاظتی خاص باج افزارها را نیز دارد. شرکت پاندا سکیوریتی یکی از رهبران جهان در تشخیص ویروس ها و باج افزارها و دیگر تهدیدات است. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیلک کنید.

منبع:Panda security

امتیاز کاربران

دو شیوه اصلی حملات باج افزارها سوء استفاده (exploit) و هرزنامه ها هستند. چندی پیش در خصوص exploit چند مثال زدیم. حال به بررسی شیوه دیگری که باج افزارها از آن استفاده میکنند می پردازیم.

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار معمولا هرزنامه هایی که باج افزارها ارسال میکنند دارای یک فایل فشرده است که میتواند یک فایل PE(.exe)، یک اسکریپت (.js, .vbs, .wsf, etc.)و یا یک فایل word باشد.

البته نگاهی به آمار ذیل که از داده های لابراتوار پاندا بدست آمده نشان میدهد، در طول ماههای اخیر حملات از طریق هرزنامه کاهش داشته است.

_Ransomwhere__این_بار-_حملات_هرزنامه_ای2.5.png

 

در مجموع لابراتوار پاندا 22،665 حمله را مسدود نموده است. هرچند برخی از باج افزارها از لایه های امنیتی مختلف اعم از ضدویروس، فایروال، سیستمآنالیزآنالیز رفتاری و فیلترینگ هم رد شده اند. که طبعا آمار واقعی آنها را بالاتر می برد. الگویی در آن وجود دارد که در آن دو روز پایانی هفته که تعطیلات است حملات به حداقل رسیده پس مجرمان سایبری هم عاشق تعطیلات هستند . حملات در روزهای کاری هفته به اوج رسیده است. آنهم دلیل واضحی دارد. کاربران سازمانی در روزهای کاری فعال ترهستند.

بگذارید یک آمار دیگر را بررسی کنیم. هرزنامه های محتوی فایل ورد در مقایسه با هرزنامه های محتوی اسکریپت مخرب در این آمار بررسی شده اند. در مدت زمان مشابه 3943 حمله ثبت شده است.

_Ransomwhere__این_بار-_حملات_هرزنامه_ای3.png

همان الگوی مربوط به تعطیلات آخر هفته در اینجا نیز اتفاق می افتد البته فایل ورد تنها ابزار مایکروسافتی مورد استفاده مجرمان نیست. ما نمونه ای از حملات هرزنامه ای با فایل پیوست اکسل را شناسایی و مسدود کرده ایم. آمار ذیل فراوانی آن را نشان میدهد.

_Ransomwhere__این_بار-_حملات_هرزنامه_ای4.png

منتظر مقالات بعدی لابراتوار پاندا باشید . در مقاله بعدی چند ویژگی درransomware ها را بررسی میکنیم که میتوان به کمک آنها جلوی حملات آنها را گرفت.

منبع : Panda Security

امتیاز کاربران

 

PANDALABS1.jpg

در سه ماه دوم 2016، 18 میلیون بدافزار توسط آزمایشگاه پاندا سکیوریتی کشف گردیده است، این یعنی به طور متوسط 200.000 تهدید جدید در هر روز .


به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار نماینده انحصاری ضدویروس پاندا، تصور کنید اطلاعات شخصی شما دزدیده شده و در بازار سیاه به فروش گذاشته شده است. آدرس شما، کد تامین اجتماعی ، سابقه پزشکی و یا شماره حساب بانکی شما. احتمالا سعی میکنید با پرداخت پول (باج) به هکر اطلاعات شخصی خود را باز پس گیرید. البته هکرها این را میدانند و این روش یکی از روشهای کسب درآمد برای هکرهای کلاه سیاه است و از طریق این نوع حملات میلیاردها دلار تا کنون کسب درآمد کرده اند.

در ادامه به ذکر چند مثال عینی می پردازیم.:

pandalabs-photo-2.png

-          در سال 2015، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا آماری را منتشر کرد که نشان میداد جرائم سایبری ثبت شده در مرکز (IC3) به بیش از 2500 مورد رسیده است. مقدار باج دربافتی هکرها نیز در مجموع بالغ بر 24 میلیون دلار بوده که توسط این قربانیان پرداخت شده بود.

-          تعدادی از بازدیدکنندگان وبلاگ پر بازدید perezhilton.com تا کنون با دو حمله malvertisingآلوده شده اند.

-          پایگاه داده وب سایت beautifulpeople.com هک شد و اطلاعات خصوصی بیش از 1.100.000 کاربر این وب سایت در بازار سیاه عرضه شد.

-          هک شدن پایگاه داده نرم افزار TeamViewer، اشتباه اکثر کاربران بکار بردن نام کاربری و رمز عبور یکسان برای همه اکانتهای خود از جمله TeamViewer است. در صورت لو رفتن این اطلاعات در هر یک از اکانتهای مورد استفاده، هکر میتواند با وارد کردن آن به سایر اکانتهای کاربر نیز لاگین شود مانند پی پال، حسابهای بانکی دیگر و ...

-          رسانه های اجتماعی نیز از این حملات در امان نیستند. چندی پیش 117 میلیون اکانت کاربران لینکدین شامل ایمیل و رمز عبور ایشان افشا شد. همچنین 32 میلیون نام کاربری و کلمه عبور توییتر برای فروش قرار داده شد بمبلغ 10 بیت کوین تقریبا 6،000 $ دلار؛ مارک زوکربرگ یکی از قربانیان این اتفاق بود. حساب کاربری او توسط چند Joker که خود را Our Mine نامیده بودند هک شده بود. بدلیل استفاده از همان ایمیل و رمز عبور آنها توانسته بودند به اکانت مارک در اینستاگرام و پینترست نیز دست یابند.

-          در ماه ژوئن، اداره پلیس کره جنوبی از یک حمله سایبری توسط کره شمالی علیه خود خبر داد. در جریان این حمله 140.000 کامپیوتر متعلق به سازمان های دولتی و دفاعی کره جنوبی به بدافزاری آلوده شدند و در مجموع بیش از 42،000 سند به سرقت رفته بود که 95 درصد آنها اسناد امنیتی - دفاعی بودند، به عنوان مثال برنامه و مشخصات بال هواپیما جنگنده F15 آمریکایی.

اطلاعات بیشتر در مورد گزارش Panda Labs را از اینجا دریافت نمایید.

Download

امتیاز کاربران

Panda_Safe_Web__آسوده_خاطر_با.jpg 

 

در این سال ما شاهد چرخش تاریخی اتفاقات در دنیای اینترنت بوده ایم. برای اولین بار، سهم بازار کروم از اینترنت اکسپلورر پیشی گرفت. مرورگر وب گوگل مقام اول را از آن خود نمود در حالی که مایکروسافت به پله دوم سقوط کرد.

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار نماینده انحصاری ضدویروس پاندا، امروزه اینترنت در زندگی مردم بسیار فراگیر تر از گذشته شده و طبعا مرورگرها که وسیله ای برای ورق زدن صفحات اینترنتی هستند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند. ما خوشحالیم که اکنون میتوانیم آخرین نسخه Panda Safe Web را برای آسودگی خاطر شما در هنگام گشت و گذار در اینترنت به شما معرفی کنیم. این نسخه علاوه بر پشتیبانی از مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس، اکنون از کروم هم پشتیبانی میکند. با این نرم افزار رایگان پاندا شما میتوانید حفاظت حداکثری از سیستم خود در هنگام وب گردی داشته باشید و قبل از ورود به یک وب سایت از امن بودن یا نبودن آن براحتی اطلاع حاصل نمایید.

Panda_Safe_Web__آسوده_خاطر_با2.jpg

همچنین با استفاده از این نسخه:

  • اطلاعاتی در مورد وب سایتی که قصد دارید آنرا ببینید دریافت میکنید. به آن اعتماد کنید چراکه مانع از گرفتار شدن شما در دام وب سایتهای دارای محتوای مخرب میشود.
  • میتوانید با خیال راحت در اینترنت جستجو کنید
  • میتوانید به ابزارهای شناسایی و پاکسازی رایگان پاندا دسترسی داشته باشید.
  • میتوانید به منظور جلوگیری از حملات بدافزارها با کارشناسان پاندا ارتباط داشته باشید.
  • یک مرورگر وب پاک بدون هیچگونه نوار ابزار اضافی در اختیار دارید.
  • از حریم خصوصی خود در برابر رد زنی های مجرمان سایبری محافظت میکنید.
  • جستجوهای شما طبقه بندی میشود و از برترین موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو نیز پشتیبانی می گردد.
  • دسترسی وب سایتهای ردیاب و نام مطمئن به سیستم شما مسدود میشود.

"Panda Safe Web، به شما امکان میدهد بدون خطر روی آنچه می خواهید کلیک کنید"

از وب سایت پاندا بازدید کنید. این نرم افزار را روی سیستم خود نصب کنید و از گشت و گذار در اینترنت، اشتراک گذاری اطلاعات خود با دیگران و انجام خریدهای اینترنتی لذت ببرید. منتظر چی هستید!!! اگر شما به دلیل دیگری هم نیاز دارید باید گفت که نرم افزار Panda Safe Web کاملا رایگاناست.       

منبع: Panda Security

امتیاز کاربران

 

cyber-pandemic_1.jpg

منافع اقتصادی کلانی که در سرقت کارتهای اعتباری، هک کردن پایانه های فروش POS، و گرو گرفتن اطلاعات حساس کاربران و اخاذی، برای تروریست های سایبری نهفته است، آنها را بران داشته تا تکنولوژی را به خدمت گرفته و هر روز راه تازه ای برای بدست آوردن پول بیشتر کشف و امتحان کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار به تازگی مواردی خاص از حملات مشاهده شده است که در مقیاس بزرگ و به طور خاص برای صنایع طراحی شده است، مانند هتل ها و یا موسسه های مالی. اما تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک بیمارستان به دام یک جنایتکار سایبری بیافتد؟ Panda Labs، آزمایشگاه امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی نشریه ای جدید بنام “Cyber-Pandemic” ارائه میکند که در آن نمونه هایی از تهدیدهای واقعی بصورت داستان بیان میشود، که همه خوانندگان را تحت تاثیر قرار داده است.

سابقه حملات
هر چند صنعت بهداشت و درمان از فن آوری پیشرفته ای استفاده میکند ولی نقص های امنیتی بزرگی نیز در آن وجود دارد که آنها را به هدف خوب و راحتی برای هکرها تبدیل کرده است. مقدار بسیار زیادی از اطلاعات حساس بیماران در بیمارستانها و داروخانه ها و ارائه دهندگان بیمه بهداشت و درمان وجود دارد که در بازار سیاه بسیار گران بهاست.

نمونه هایی از بدنام ترین حملات:

سال 2008 بیمارستان دانشگاه یوتا در امریکا اعلام کرد که اطلاعات خصوصی متعلق به 2.2 میلیون از بیمارانش به سرقت رفته است.

در سال 2015 دومین شرکت بزرگ بیمه در ایالات متحده، Anthemدر یک حمله سایبری سوابق 80میلیون مشتری خود را از دست داد.

در سال 2016 در نتیجه حمله سایبری به مرکز پزشکی هالیوود در لس آنجلس، دسترسی کارکنان بیمارستان به سوابق پزشکی بیماران از بین رفت، کلیه تجهیزات پزشکی متصل به شبکه خاموش شد و این بیمارستان به حالت تعلیق درآمد چراکه نمیتوانست روند درمانی بیماران خود را تکمیل کند. از طرفی توان پرداخت باج 3.7 میلیون دلاری را نیز به تروریست های سایبری نداشت.cyber-pandemic_2.jpg

 

تروریسم سایبری در کمین سلامت ما
دامنه نفوذ تروریسم سایبری در حال گسترش است. این که آنها قادرند حتی تجهیزات پزشکی یک بیمارستان را هم در اختیار بگیرند نگران کننده است.

در سال 2013، دیک چنی معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده گفت: "پزشکان او ارتباط بی سیم دستگاه تنظیم ضربان قلب او را غیر فعال کردند. زیرا آنها معتقد بودند هک دستگاه توسط هکرها بمنظور ارسال شوک الکتریکی به قلب بسیار محتمل است." همچنین گزارشی از هک پمپ انسولین وجود دارد که موجب میشود تزریق انسولین به بیماران دیابتی با اختلال همراه شود و این یعنی تهدید زندگی بیماران.

در بیمارستانی که، همه چیز از کمربندی که پای بیمار را بالا نگه میدارد تا پمپ تزریق دارو به رایانه متصل هستند، با در نظر گرفتن این موضوع که هک کردن تمام این تجهیزات بسادگی میسر است، اگر پمپ تزریق دارو هک شود و دوز دارو توسط هکر تغییر کند چه اتفاق کشنده ای در انتظار بیمار خواهد بود؟!! این در حالیست که بیش از 400،000 عدد از این پمپ ها در سراسر جهان وجود دارد.

چگونه قربانی این حملات نباشیم:
در اینجا برخی از توصیه هایPanda Lab برای اجتناب از این لطمات آمده است:

       -     باید یک استراتژی امنیت سایبری داشته باشیم. در این استراتژی حفاظت پیشرفته و انسداد تهدیدات را توأما ببینیم.

-          نکته ضعف مشترک در تمام سیستم های آلوده شده یک چیز است: عدم کنترل. آنچه را که نمی بینیم نمیتوانیم مهار کنیم. پس لازم است از راهکارهای امنیت سایبری استفاده کنیم که قادر به کنترل تمام فرآیندهای در حال اجرا، در هر دستگاه متصل به شبکه است. راهکار دفاع تطبیقی یا Adaptive Defense راهکار بسیار مناسبی است.

-          در سیاست های کنترلی کارکنان و سیستم های آنها به منظور تنظیم مورد نیاز حریم خصوصی و انطباق آنها با استانداردهای امنیتی تجدید نظر کنیم.

-          تمام سیستم عامل ها و سیستمهای شبکه را به روز نگه داریم.

-          کلیه دسترسی ها به شبکه را چک نموده و حتی المقدور محدود کنیم.

مقالات دیگر...

cloud-banner 920231