پرینت

روز پنجم ژوئن، روز تولد دوباره اینترنت!؟

در . ارسال شده در فن آوری اطلاعات

امتیاز کاربران

روز پنجم ژوئن، روز تولد دوباره اینترنت!؟

اختصاصی _ گروه بزرگی از کاربران اینترنت، موسوم به "حامیان حریم خصوصی" تلاش می کنند تا در روز پنج شنبه پنجم ژوئن،‌ مصادف با 15 خرداد، در اعتراض به فعالیت های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا، اقداماتی صورت دهند.
امتیاز کاربران

درباره تکنولوژی هایی که می توانید آن ها را بپوشید

اختصاصی _ اگر شما تا قبل از این در مورد تکنولوژی ها و دستگاه هایی که می توانید آنها را به تن کنید نشنیده اید، باید به شما بگوییم که آنها قطعاً در مدت زمان کوتاهی به اصلی ترین جز زندگی شما تبدیل خواهند شد. مثل گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های همراه. آیا شما امروز می توانید زندگی بدون این دستگاه های همراه را تصور کنید. مطمئن باشید مشابه این اتفاق برای دستگاه های پوشیدنی هم پیش خواهد آمد.
امتیاز کاربران

راحت‌طلبی گوگل برای کاربران کروم

اختصاصی _ گوگل به دنبال عرضه راهکار جدیدی برای بررسی و تعیین هویت کاربران رایانه‌‏های مجهز به کروم است. محققان گوگلی سعی دارند سیستم هویت سنجی جدیدی را به این مرورگر اضافه کنند که عملاً کار رمزهای عبور را انجام می دهد و باعث می شود کاربران این سیستم عامل از زحمت تعیین و حفظ رمزهای عبور خلاص شوند.
امتیاز کاربران

دلایلی که ثابت می‌کند مایکروسافت رو به تغییر است

اختصاصی _ شرکت مایکروسافت با رهبری مدیرعامل جدیدش Satya Nadella در حال انجام تغییراتی بزرگ و حرکتی هوشمندانه است. این تغییرات باعث شده است تا خیلی ها به این مسئله اعتقاد پیدا کنند که مایکروسافت همان شرکت قدیمی قبلی نیست بلکه از طرح ها و دستورالعمل های جدیدی استقبال و البته حمایت می کند.
امتیاز کاربران

این نرم‌افزارهای دست و پاگیر...

اختصاصی _ جدیدترین بررسی‌های متخصصان آی‌تی درمورد میزان استفاده‌ی کاربران از انواع نرم‌افزارها در محیط کاری‌شان نشان داد  تعداد نرم‌‏افزارهای غیرضروری و بلااستفاده در محیط کاری به شدت رو به افزایش است و این مسئله به یکی از معضلات جدی مدیران آی تی سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها تبدیل شده است و کار تأمین امنیت شبکه‌های سازمانی را با چالش جدی روبرو کرده است.
امتیاز کاربران

موج بحران امنیت اطلاعات در جهان

اختصاصی _ طبق پیش بینی های انجام شده توسط موسسه گارتنر، اعلام شده است 35 درصد از شرکت‌هایی که به عنوان صد شرکت بر‌تر مجله فورچون معرفی شده اند تا سه سال آینده با بحران امنیت اطلاعات روبرو می شوند.
امتیاز کاربران

کاربران سازمانی طرفدار سیستم‌عامل موبایلی iOS

اختصاصی _ امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که سیستم عامل اندروید را نشناسد. فرقی هم نمی کند از یک گوشی مجهز به این سیستم عامل استفاده می کند یا نه! چراکه اندروید بخش عمده بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی را در اختیار خود گرفته است. اما جالب است بدانید براساس آخرین بررسی های به عمل آمده از سوی مرکز Good Technology  معلوم شده است کاربران سازمانی علاقه بیشتری به سیستم عامل iOS دارند و قبل از اندروید آن را بهترین سیستم‌عامل موبایلی دنیا می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، مرکز Good Technology
در آخرین بررسی های خود در مورد اقبال کاربران سازمانی از سیستم عامل های موبایلی در نهایت اعلام کرد که بیش از 70 درصد کاربران سازمانی سیستم عامل iOS را به سیستم عامل اندروید ترجیح می دهند. 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این مرکز، ۷۳ درصد از دستگاه‌های موبایلی که در نیمه چهارم سال ۲۰۱۳ میلادی فعال شده اند همگی مبتنی بر سیستم‌عامل iOS بوده که این رقم در مقایسه با نیمه های دوم و سوم سال 2013، چند درصدی بیشتر بوده است.
این در حالی است که میزان فعال‌سازی دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید با کاهشی چشم گیر روبرو بوده است به طوری‌که در مجموع تنها ۲۶ درصد از دستگاه‌های موبایلی فعال شده در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۳ به سیستم‌عامل اندروید مجهز بوده اند.

بر اساس آمار ارایه شده توسط این مرکز، ۵۴ درصد از دستگاه‌های فعال شده توسط کاربران سازمانی در سال 2013، آیفون بوده و ۱۹ درصد هم مدل‌های مختلف تبلت های iPad بوده اند. در عوض تنها ۶. ۸ درصد از تبلت های فعال شده سازمانی در سال 2013 مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید بودند.

نکته جالب توجه در تحقیق صورت گرفته توسط این مرکز عدم توجه به دستگاه بلک بری بوده است. با وجود اینکه این دستگاه ها اتفاقا محبوبیت زیادی بین کاربران سازمانی دارد اما در آمار این مرکز قرار نگرفته است. شاید بتوان گفت یکی از علت هایی که تا این حد اقبال عمومی سازمان ها به اندروید را ضعیف نشان داده است، همین عدم توجه به دستگاه های بلک بری بوده است.

چهارشنبه 30 بهمن 1392

cloud-banner 920231