پرینت

دستاویزهای جدید مجرمان سایبری

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

IMG-MC-CiberRiesgos.jpg
به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار هر قدرهم که از سرورها و کلاینتهای موجود در شبکه حفاظت کنیم، باز هم نمیتوان مطمئن بود که اطلاعات مان کاملا امن هستند. چراکه تجهیزاتی در شبکه ها وجود دارند که هریک چالشی برای امنیت شبکه قلمداد میشوند. تبلت ها، ساعتهای هوشمند، تلفن های همراه و ... با وجود این گونه گجت ها، نمیتوان مطمئن بود که راه نفوذی به شبکه وجود ندارد.

Web cam

ما معمولا به وب کم توجه نمی کنیم. ولی وب کم خطری برای نقض حریم خصوص ما میتواند باشد که حتی مارک زوکربرگ مدیر عامل فیس بوک نیز از آن در امان نمانده است. عکسی از طریق وب کم لپ تاپ وی از فضای اتاق کار وی گرفته شده بدون اینکه وی در جریان باشد و این عکس در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته شده است.یک نمونه دیگر نیز دوسال پیش رخ داد، وقتی که یک وب سایت روسی دسترسی مستقیم به بیش از 70000 وب کم را در اختیار عموم قرار داد.

Router

در هر دفتر کاری حداقل یک روتر وجود دارد که به امنیت آن نیز توجه کافی نمیشود. بطور مثال رمز عبور آن بصورت دوره ای تغییر داده نمیشود. رمز عبور استانداردی برای آن در نظر گرفته نمیشود و یا تنظیمات امنیتی آن نادیده گرفته میشود. روترها بسادگی میتوانند مورد استفاده مجرمان سایبری قرار گیرند. آنها میتوانند پهنای باند شما را با ساخت شبکه ای از رباتهای مخرب اشغال کنند. یا بدتر از آن شما را از طریق یک حمله DDos به وب سایت دیگری ارجاع دهند.

USB

فلش مموری ها گجت های فوق العاده پر مصرف، کارآمد و در عین حال خطرناک در هر شبکه ای هستند. از یک سو USB ها بعنوان یک دستگاه ذخیره ساز میتواند باعث سرقت اطلاعات محرمانه شود و از دیگر سو میتواند حامل بسیاری از بدافزارها باشد که به شبکه منتقل شده و موچب آلودگی سیستم ها گردد.

Printer

گجت بعدی پرینت سرورها هستند. اطلاعاتی که شما میخواهید پرینت بگیرید در مسیر ارسال به پرینت سرور ممکن است به سرقت برود. این نگران کننده است که نمیدانید چه بلایی ممکن است بر سر اطلاعات محرمانه شما در مسیر رسیدن به پرینت سرور بیاید.

در واقع اهمیت هر کدام از این دستگاه ها معادل هر رایانه در شبکه است. جای نگرانی نیست، یک نرم افزار ضدویروس قدرتمند میتواند در کنار یک نرم افزار مانیتورینگ و پشتیبانی شبکه مناسب، ابزار کاملی برای رفع تمام نگرانی ها و دستیابی به استاندارد کارایی بالا در شبکه باشد. Panda Fusion نرم افزار پیشنهادی ما به شماست.

منبع:Panda Security

cloud-banner 920231