پرینت

مزایا و معایب استفاده از تجهیزات BYOD در مدارس

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

PandaSecurity-tips-back-to-school-1024x700.jpgزمان بازگشایی مدارس نزدیک است و فرزندان ما از یک سو هنوز در حال و هوای تابستان و بازیها و گردش های تابستانی خود هستند و از دیگر سو بدنبال تهیه لوازم جدید برای آغاز سال تحصیلی جدید. در این بین لوازم الکترونیکی نیز جای خود را بشدت باز کرده و کودکان و نوجوانان زیادی مشتاق استفاده از آنها هستند. مهم نیست فرزندمان چند سال دارد. بهر حال او اصرار دارد که از گوشی تلفن همراه یا تبلت استفاده کند. حتی ممکن است لپ تاپ و یا ساعت هوشمند بخواهد. یک مطالعه اخیر توسط انجمن فناوری های مصرفی نشان داده که مصرف کنندگان در ابتدای سال تحصیلی بیش از 15 میلیارد دلار صرف خرید تجهیزات الکترونیکی میکنند.این مهم، مسئولیت والدین را بیشتر میکند.

روابط عمومی ایمن رایانه پندار، لیستی از این وسایل را ذکر نموده و به تشریح مزایا و معایب استفاده هریک برای فرزندان پرداخته است:

-   تلفن همراه

تلفن های همراه برای فرزندان حواس پرتی ایجاد میکند. بهمین دلیل در بسیاری از مدارس استفاده از آن ممنوع شده است. تلفن های همراه از آنجا که میتوانند به ساعت های هوشمند متصل شوند و از طریق اتصال به شبکه LTE امکان برقراری تماس را ایجاد میکنند، میتوانند وسیله ای کارآمد و در عین حال مخل یادگیری در نوجوانان باشند.

از آنجا که تلفن های همراه هدف اصلی حملات هکرها و نرم افزارهای مخرب هستند لذا فراموش نکنید که یک برنامه امنیتی مناسب روی آن نصب نمایید تا علاوه بر تامین امنیت گوشی، بتوانید بر وب گردی های فرزندان خود نیز نظارت داشته باشید.

-   لپ تاپ و تبلت

یادداشت برداری از گفتار معلمان همیشه سخت و طاقت فرسا بوده، در حالیکه شما اکنون میتوانید با در اختیار داشتن یک تبلت یا نت بوک، براحتی یادداشت برداشته و آنرا منتشر نمایید. ضمن اینکه اکنون بسیاری از ناشران نسخه دیجیتالی کتابهای خود را نیز در اختیار قرار میدهند پس با کوله پشتی پر از دفتر و کتاب خداحافظی کنید. اما بخاطر داشته باشید برای در امان بودن از خطر مجرمان سایبری، همیشه برنامه های مطمئن روی سیستم خود نصب کنید. سیستم عامل و برنامه های کاربردی خودتان را بروز نمایید. یک ضدویروس مطمئن حداقل چیزی است که برای تامین امنیت نیاز دارید.

-   فلش مموری USB

بسیاری از تبادلات داده ها امروزه از طریق فلش مموری ها انجام میشود. پس مطمئن باشید که فلش مموری که از دوست خود گرفته اید آلوده نیست.

امروزه، فن آوری و دستگاه های BYOD بخش بسیار بزرگی از فرایند یادگیری را بر عهده دارند. اما نکته اینجاست که فرزندان ما تا چه حد باید زندگی و آینده خود را به تکنولوژی متکی کنند آیا این دستگاهها در خدمت فرزندان ما هستند و به یادگیری و خلاقیت آنها کمک میکنند و یا برعکس منجر به اختلالات روحی و حافظه فرزندان ما شده آنها را عصبی و پرخاشگر می کند. بهتر است با حواس جمع از این مزایای قرن 21 استفاده کنیم تا بیشتر بتوانیم از آنها بهره مثبت بگیریم. بهر حال نرم افزارهای ضدویروس پاندا برای هرگونه سیستم عامل و دستگاهی طراحی شده تا به ما کمک کند به این هدف برسیم. برای تهیه نسخه مناسب از نرم افزارهای پاندا میتوانید به سایت WWW.PANDA24.COM مراجعه نمایید.

منبع: Panda Security

cloud-banner 920231