پرینت

آنچه باید در مورد ویندوز 10 بدانیم

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

win10.jpg

نزدیک یکسال از عرضه Windows 10 می گذرد و بسیاری از مدیران شبکه به این می اندیشند که آیا زمان ارتقاء به این سیستم عامل فرا رسیده است؟ شرکت پاندا سکیوریتی به این مدیران می گوید:" آری". با بررسی مزایا و ویژگیهای ویندوز 10 و البته هزینه های ارتقاء لایسنس از یک سو و مشکلات امنیتی و عدم پشتیبانی مناسب نسخه های قدیمی از دیگر سو ، به این نتیجه میرسیم که ارتقاء بهتر است.  
 


   به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، ژانویه 2020 ممکن است دور به نظر بیاید ولی میرسد و ویندوز 7 به پایان خود خواهد رسید و با توجه به زمان بر بودن فرایند مهاجرت به سیستم عامل جدید در شبکه های سازمانی و مشکلاتی که ویندوز 8 برای شبکه ها بوجود آورده، بهترین گزینه ویندوز 10 است. اکنون باید تصمیم به مهاجرت به ویندوز 10 گرفت و مقدمات آن را فراهم کرد.

   علاوه بر مزایای جدید ارائه شده در ویندوز 10، مایکروسافت تلاش کرده تا مشکلات ویندوز 8 را برطرف نماید. این برای جذب مشتریان بیشتر برای ویندوز 10ضروری به نظر میرسد. طبعا مایکروسافت تمایلی به از دست دادن این بازار بزرگ و سپردن آن به رقبای دیرین خود یعنی مکینتاش اپل و کروم بوک گوگل ندارد.

   تمرکز اصلی ویندوز 10 تقویت امنیت این سیستم عامل است. پشتیبانی شناسایی بیومتریک، بهبود مدیریت تلفن های همراه (MDM) و یک مرکز امنیتی متمرکز از طریق اکتیودایرکتوریAzure (این مورد مانع از تکرار رمز عبور غیر ضروری میشود.) از برخی مزایای امنیتی این سیستم عامل است.

   یکی دیگر از ویژگیهای خوب ویندوز 10 بروز رسانی های مستمر آن است. مایکروسافت شیوه قبلی خود را در این مورد هم پی گرفته و آن هم بروزرسانی های امنیتی ماهیانه مایکروسافت معروف به (“Patch Tuesday”) است. و بسته های کاملتر آن بهمراه ویژگیهای جدید که به عنوان (“Service packs”) شناخته میشود.

آنتی ویروس پاندا مکمل امنیتی سازگار با ویندوز10


منبع: Panda Security

cloud-banner 920231