پرینت

امنیت و اینترنت اشیاء

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

cyber4-900px.jpg

   بر اساس نظرسنجی جدید Tripwire در سمینار Black Hat 2016 در امریکا که در آن بیش از 220 کارشناس حرفه ای امنیت حضور داشتند، کمتر از یک سوم از سازمانها برای خطرات امنیتی ناشی از اینترنت اشیا آمادگی دارند.

   به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، در این نظر سنجی پرسیده شده که آیا سازمان شما در برابر حملات سایبری و آلودگیهای ناشی از اینترنت اشیاء آمادگی دارد؟ و کمتر از 30 درصد حاضرین پاسخ آری داده اند. علاوه بر این فقط 34درصد حاضرین اذعان داشته اند که دستگاههای متصل به اینترنت را در شبکه خود بدقت رصد میکنند.

   بنابر گزارش شرکت Cisco Systems: " تعداد دستگاههای متصل به اینترنت در سال 2020 به بیش از 50 میلیارد خواهد رسید. با توجه به خطرات منحصر بفردی که اینترنت اشیاء برای کسب و کارها و مصرف کننده ها بهمراه دارد این امر باید مد نظر قرار گیرد." همچنین در گزارش دیگری شرکت Arbor Networks اعلام نموده:" حملات DDoS بخاطر افزایش تعداد دستگاههای متصل به اینترنت، هم از لحاظ اندازه و هم از لحاظ تعداد افزایش داشته است.

   "اینترنت اشیاء به نقطه ضعف واضحی در امنیت اطلاعات سازمانها و شرکتها بدل شده است." Tim Erlin مدیر امنیت اطلاعات مؤسسه Tripwire. وی همچنین افزود:" برای محدود کردن حملات سایبری ما باید با در نظر گرفتن اصول امنیتی، تعداد فزاینده دستگاههای متصل به اینترنت را پیکره بندی کنیم. بروزرسانی آنها بمنظور رفع آسیب پذیری های امنیتی و نظارت مستمر بر آنها نیز از دیگر اقداماتی است که باید در دستور کار قرار داد."


   این نظرسنجی نتایج دیگری نیز داشته است:

  • 78% از حاضرین در خصوص سوء استفاده از اینترنت اشیاء بعنوان سلاحی در راستای حملات DDoS ابراز نگرانی کرده اند.
  • تقریبا نیمی (47%) از حاضرین انتظار دارند تعداد دستگاههای متصل به اینترنت در شبکه شان تا سال 2017 حداقل 30% رشد کند.
  • فقط 11% از پاسخ دهندگان حملات DDoS را بعنوان یکی از دو تهدید امنیتی شبکه خود دانسته اند.


   "از زمانی که رایانه های خانگی تبدیل به لشکر زامبی شدند و مانند سلاحی برای حملات سایبری مورد سوء استفاده قرار گرفتند دیر زمانی نمی گذرد." دواین ملانکون، مدیر فناوری و تحقیق و توسعهTripwire. وی همچنین افزود:" تجهیزات و لوازم خانگی که به اینترنت متصل میشوند در حال حاضر پیکره بندی امنیتی ضعیفی دارند و یک هدف سهل الوصول برای مجرمان سایبری قلمداد میشوند. از نگاهی اینها یک ارتش زامبی هستند که براحتی برای اهداف خرابکارانه بکار گرفته میشوند. پس رویکرد جدید برای کنترل اینترنت اشیاء باید شکل بگیرد تا با هزینه ای معقول بتوانیم امنیتی مستمر و پایداری را در محیط کسب و کار و زندگی بوجود بیاوریم.

منبع : Panda Security

cloud-banner 920231