پرینت

Pokémon Go یک تفریح یا یک هشدار

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

 

Pokemon_FOTO.jpg

هرچند بازی Pokémon Go تازه وارد بازار شده ولی خود را بعنوان برترین بازی تابستان مطرح کرده است. این بازی بهمین سرعت به یکی از محبوب ترین بازی های گوشی های هوشمند بدل شده است.

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، عادات روزمره کاربران در سراسر جهان بخاطر بازی Pokémon Go در حال تغییر است. در این بازی شما باید موجوداتی را که در محیط اطراف خود میبینید شکار کنید ولی نکته اینجاست که محیط بازی همانند محیطی است که در آن کار و زندگی میکنید. این ویژگی است که بازی را جذاب کرده ولی بهمین دلیل هم زنگ خطریست برای کسب و کارها. کاربران ممکن است حتی در محیط کار نیز مشغول شکار موجودات مجازی باشند که در دفتر کار خود می بینند.

انجمن بین المللی فناوری اطلاعات مدیران دارایی (IAITAM) به کارفرمایان هشدار داده که از خطرات استفاده از بازی Pokémon Go مطلع باشند.

IAITAM
توصیه می کند که مدیران امنیتی در شرکت ها نصب این بازی را بر روی سیستمهای کاری و یا گوشی های هوشمندی که متعلق به شرکت میباشند، ممنوع نمایند. حتی از انجام این بازی توسط کارکنانی که گوشی شخصی خود را به شبکه شرکت متصل کرده اند ممانعت بعمل آورند.

مدیرعامل شرکت IAITAM، باربارا رمبیاسا اظهار داشت: "ما در حال حاضر از لحاظ امنیتی نگران انجام این بازی در شرکتها هستیم و پیش بینی میکنیم وضعیت وخیم تر نیز بشود." وی افزود:" مجرمان سایبری از طریق گوشی های کاربران این بازی که به شبکه شرکتها متصل هستند، امکان نفوذ به شبکه سازمانها و شرکتها را دارند و میتوانند به اطلاعات حساس این شرکتها دسترسی پیدا کنند."

با وجود این نگرانی، خطر نشت اطلاعات نیز وجود دارد. چرا که سرورهای این نرم افزار چندی پیش هک شد و اطلاعات زیادی از کاربران نیز به دست هکرها افتاد. همچنین نسخ آلوده این نرم افزار نیز در بازارهای رسمی مانند Google Play برای دانلود وجود دارد. مشتاقان این بازی ممکن است از نسخ آلوده برای بازی استفاده کنند که این امکان جاسوسی اطلاعات را افزایش خواهد داد.

به این دلایل، شرکت هایی مانند ایرباس استفاده از Pokémon Go را در محیط کار ممنوع کرده اند.این بازی برخلاف تمام قواعد امنیتی عمل میکند. در این بازی نیاز دارید به استفاده از دوربین گوشی، این یعنی محیط کار با تمام جزئیات در تیرس دید یک هکر قرار می گیرد و از نقطه نظر امنیتی این یک تهدید بزرگ است.

خلاصه کلام اینکه مدیران شرکت باید متوجه شوند که این بازی تا چه حد امنیت آنها را تهدید میکند و بر طبق آن تصمیم بگیرند که آیا اجازه استفاده از این بازی را به کارکنان خود بدهند ویا آن را محدود کنند؟

منبع: Panda Security

cloud-banner 920231