پرینت

میانگین تقاضای باج افزارها از قربانیان خود چقدر است؟

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

تحقیقات جدید شرکتهای امنیتی نشان می دهد که تعداد حملات باج افزارها در ماه مارس 2016 به 56.000 حمله رسیده است، تقریبا دو برابر قبل و متوسط باج درخواستی توسط مهاجمان نیز به بیش از دو برابر افزایش یافته است یعنی: 679 دلار آمریکا در برابر 294دلار در سال 2015.

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار نماینده انحصاری ضدویروس پاندا، تمام باج افزارهای سال 2016 بجز یک نسخه، از الگوریتمهای رمزنگاری استفاده میکنند. درحالیکه 80% باج افزارها در سال 2015 اینگونه بوده اند.

ایالات متحده با 31% همچنان در صدر بیشترین آلودگی توسط ransomware هاست. پس از آن ایتالیا، ژاپن، هلند، آلمان، انگلستان، کانادا، بلژیک، هند و استرالیا در رتبه های بعدی هستند.

بر طبق این آمارها، 57% از کل کاربران قربانی باج افزارها شده اند. در بین سازمانها و شرکتهای تجاری بیشترین آلودگی مربوط به بخش خدمات با (38 درصد)، بخش تولید با (17 درصد) و بخش امور مالی، بیمه ای، املاک و مستغلات و مدیریت عمومی با (10 درصد) بوده است. 

راهکارهای مقابله با باج افزارها:

  1. همیشه نرم افزار امنیتی، سیستم عامل، و نرم افزارهای کلیدی خود را به روز نگه دارید.
  2.   هر گونه ایمیل مشکوک به خصوص اگر حاوی لینک و فایل های ضمیمه هستند حذف نمایید. فقط ایمیلهایی که مطمئن هستید واقعی هستند و از منبع مطمئنی ارسال شده اند را باز کنید.
  3. backup تهیه نموده، یکی را درون شبکه و یکی را خارج از شبکه (سیستم) نگهداری کنید.
  4. Adaptive Defense میتوانند خیال شما را راحت کند.

cloud-banner 920231