پرینت

هفت راهنمایی امنیتی روزمره

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

family-EN.gif

امروزه اینترنت در زندگی روزمره نقش بسزایی ایفا میکند. غالب اعضای یک خانواده در منزل یا محل کار از طریق کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل با استفاده از اینترنت و نرم افزارهای اجتماعی، سایتهای خبری و سرگرمی و دانلودو... به نوعی در اینترنت مشغول هستند. شرکت پاندا سکیوریتی اسپانیا 7 توصیه امنیتی به کاربران دارد که بصورت روزمره باید مورد توجه قرار بگیرد:

به روز رسانی
تولید کنندگان اغلب اصلاحیه هایی برای رفع آسیب پذیری های جدید برنامه های خود ارائه میکنند. مطمئن شوید که سیستم عامل و برنامه های کاربردی شما، به درستی این اصلاحیه ها را دریافت نموده و به روز شوند.

پیوست های ایمیل
اگر شما یک ایمیل مشکوک دریافت کنید نباید آنرا باز کنید تا زمانیکه مطمئن شوید فرستنده ایمیل همان کسی است که ادعا میکند.در غیر اینصورت فایل ضمیمه ایمیل ها را بهیچ وجه باز نکنید چرا که ممکن است بدافزاری در آن پنهان شده باشد. یک عکس ساده ممکن است آن چیزی که به نظر میرسد نباشد.

Wi-Fi عمومی
تا آنجا که امکان دارد از اتصال به شبکه های Wi-Fi عمومی اجتناب کنید.هکرها از این شبکه ها می تواند به عنوان یک تله برای دسترسی به دستگاه شما و سرقت اطلاعات شما استفاده کنند. اگر شما باید یک شبکه عمومی استفاده کنید، حداقل وارد شدن به حسابهای کاربری ایمیل و ... وانجام تراکنش های مالی را به وقت دیگری موکول نمایید.

خرید آنلاین
همچنین باید تراکنش های مالی به منظور پرداخت قبوض و یا خریدهای آنلاین را از طریق وب سایتهای معتبری که با ‘’https” آغاز میشوند، انجام داد. دقت نمایید آدرس وب سایت را با آنچه باید باشد مطابقت داشته باشد.

شبکه های اجتماعی
هرگز درخواست دوستی افراد غریبه را در شبکه های اجتماعی قبول نکنید و به فرزندان نیز در منزل این را بیاموزید.سعی کنید برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود مانند عکس، شماره تلفن، نشانی و ... در اکانت فیسبوک، توییتر، ایسنتاگرام و ... از امکان عدم نمایش برای عموم استفاده کنید. چرا که شما هرگز نمی دانید افراد غریبه ای که دسترسی به این اطلاعات پیدا میکنند چه قصد و غرضی دارند.

ضد ویروس
یک ضد ویروس خوب بهترین مانعی است که شما بین کامپیوتر خود و هکرها قرار میدهید.هر روز، آسیب پذیری های جدیدی در نرم افزارها کشف میشود که تنها متخصصان امنیتی از آنها آگاه هستند و در بروزرسانی های آن نرم افزار، آسیب پذیری های مذکور را رفع میکنند. پس بیاد داشته باشید ضدویروس شما نیز باید همواره به روز باشد.

کنترل والدین
استفاده بچه ها از شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند واتس اپ، اسنپ چت و مسنجرها اجتناب ناپذیر است و ایرادی هم ندارد اما خالی از خطر هم نیست.یکی از وظایف بزرگترها، آموزش کودکان در خانواده در مورد استفاده از اینترنت مناسب و چگونگی تشخیص رفتارهای غیر معمول است. همچنین در مورد خطرات ارسال محتوای غیر اخلاقی نیز به ایشان هشدار دهید. در این شرایط همیشه نصب یک سیستم کنترل والدین آرامش بخش است. مانند سیستم کنترل والدین در ضدویروس های پاندا.

cloud-banner 920231