پرینت

10 روش برای امن کردن گوشی آیفون

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی

iphone-contrasena-panda-security.jpg

در این مقاله با ده روش کارآمد برای امن کردن تلفن های همراه هوشمند آیفون آشنا خواهیم شد. به گزارش شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، تلفن های همراه هوشمند به این دلیل که مکانی برای نگهداری تمام اطلاعات شخصی کاربران است، بهترین سوژه مجرمان سایبری محسوب می شود. این در حالی است که رعایت کردن اصول کارآمد امنیتی نیز بسیار آسان است. برای آشنایی با تعداد ده اصول پایه حفظ امنیت تلفن همراه خود با ما همراه باشید.

احراز هویت امن

توصیه می شود به جای استفاده از روش های احراز هویت ساده از امکانات ویژه آیفون اعم از احراز هویت های بیومتریکی مثل اثر انگشت استفاده نمایید.

پنهان نمودن اطلاعات از صفحه نمایش تلفن همراه

احراز هویت ایمن زمانی معنی دارد که اطلاعات تلفن همراه شما در صفحه قفل آیفون قابل دسترس نباشد. لذا با انجام تنظیمات ساده اطلاعات خود را از صفحه نمایش پنهان نمایید. به عنوان مثال نمایش متن پیغام ها و یا امکان برقراری ارتباط با siri در صفحه قفل شما غیر فعال باشد.

استفاده از احراز هویت دو مرحله ای

شایان ذکر است که هم اکنون آیفون امکان انجام احراز هویت دو مرحله ای را فراهم نکرده است. اما توصیه می شود که احراز هویت خود را وابسته به حساب های کاربری در iCloud و یا ایمیل خود نمایید.

غیرفعال کردن امکاناتی که استفاده نمی شود

توصیه می شود در شرایطی که از امکاناتی نظیر شبکه بی سیم و یا بلوتوث استفاده نمی کنید انها را در حالت غیر فعال قرار دهید.

مراقبت از فعالیت های آنلاین

توجه داشته باشید که زمانی که در حالت انلاین قرار دارید اقدامات شما به راحتی قابل پیگیری توسط مجرمان سایبری خواهد بود. لذا به تاریخچه جست و جو و امکان ذخیره شدن اطلاعاتی نظیر رمزهای عبور در مرورگرهای خود دقت لازم را داشته باشید.

استفاده از شبکه های امن

همان طوری که در مقالات قبلی نیز تاکید شده است از شبکه های بیسیم رایگان استفاده نکیند و در صورت استفاده حدالمقدور از امکاناتی نظیر VPN استفاده نمایید.

تعیین کردن محدوده برای برنامه های کاربردی!!

نکته بعدی این است که برنامه کاربردی خود را از منابع موثق و معتبر دانلود نمایید. همچنین دقت داشته باشید که اگر از برنامه ای نصب شده بر روی دیوایس خود استفاده نمی کنید آن را از حافظه گوشی خود حذف نمایید.

به روز رسانی کردن به صورتی متناوب

توصیه می شود که به صورت متناوب نسخه نرم افزار ها و سیستم عامل خود را به روز رسانی نمایید.

مدیریت حساب های کاربری

اگر بیش از یک حساب کاربری در iOS خود دارید در مدیریت صحیح انها دقت لازم را فراهم اورده و از کاربرد رمز عبور مشابه اجتناب نمایید.

کپی برداری از امنیت ..!!

در شرایطی که تمامی موارد فوق را رعایت کرده باشید، از اطلاعات حیاتی خود یک نسخه به عنوان کپی در مکانی امن نگهداری نمایید. با این شرایط در بدترین مواقع خطر با امکان Find My iphone قادر به بهبود شرایط خواهید بود.

 

 

   

cloud-banner 920231