پرینت

آگهی های استخدامی جعلی: گرفتار این کلاهبرداریها نشوید ...!

در . ارسال شده در هشدارهای امنیتی


job-search.jpg

افراد زیادی در این موقع از سال به دنبال ایجاد تغییرات مثبت و تصمیم­های بزرگ در زندگی شان هستند. در همین راستا خطرات و کلاهبرداری ها هم به فعالیت خود ادامه می­دهند. به عنوان مثال، بر اساس آمار اخیر در کشور انگلستان بیش از 30 درصد از کارمندان بدنبال موقعیت شغلی جدید و پیشرفت کاری در آغاز سال جدید میلادی بوده­اند. این در حالی است که شمار زیادی از مجرمان سایبری نیز همزمان در صدد سوءاستفاده کردن از این تصمیم متقاضیان برآمده­اند.

آگهی های جعلی و اخاذی از متقاضیان

به گزارش روابط عمومی ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، اخیراٌ یک آگهی استخدامی جعلی در ایالات متحده آمریکا در حالی فاش شد که متقاضی اولین مرحله از پروسه را سپری کرده و در مرحله ورود به یاهو مسنجر برای انجام مصاحبه دوم بود. در این مرحله از شخص متقاضی درخواست شده که برای محقق شدن استخدام موظف است به تعدادی از نرم افزارها تسلط داشته باشد و این شرکت دوره های آموزشی مرتبط را برگزار می­کند. برای تکمیل این مرحله از کار شرکت کلاهبردار درخواست اطلاعات بانکی از شخص پذیرفته را داشت. در این بخش از کار، متقاضی به صحت روند کاری مشکوک شده و در راستای این شک و تردید شخص پذیرفته شده در آزمون استخدامی آغاز به جست و جو و پیگیری اعتبار این شرکت شده و نهایتاً از جعلی بودن آن مطمئن شد.....

و امٌا ما چگونه آگهی­های جعلی را شناسایی کنیم؟

اگر شما نیز در جست و جوی کار در دنیای مجازی هستید ترفندهای زیر را برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران مد نظر قرار دهید، به گزارش پاندا سکیوریتی با رعایت این نکات تا حد بالایی از شر آگهی­های استخدامی بی اعتبار نجات خواهید یافت:

  • هرگز در مرحله پیش استخدام اطلاعات مالی و بانکی خود را در اختیار شرکت قرار نداده و هیچ گونه تراکنش مالی انجام ندهید.
  • همیشه نام شرکت را با بررسی و پیداکردن وب سایت آن پیگیری نمایید. چراکه بسیاری از شرکت­های کلاهبردار از نام شرکت­های معتبر استفاده می­کنند.
  • همان­طوری که در اخبار گذشته نیز تاکید شده است، در مورد مخاطبان و درخواست­های دوستی در حساب لینکدین خود بیشتر دقت نمایید.
  • از پیشنهادهای کاری که با درخواست­های شغلی شما متناقض هستند اجتناب نمایید.

منبع : pandasecurity

cloud-banner 920231